Bayburt Web Tasarım

bayburt-web-tasarim

Bayburt Web Tasarım

15.9.2017 10:56:44

M.Ö 3Binlere dayanan tarihi ile Bayburt Doğu Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan tarihi İpek Yolu üzerindedir. Marco Polo ve Türk seyyah Evliya Çelebi bu yoldan geçmişlerdir. Tarihi savaşın yapıldığı Otlukbeli tepesini içinde barındıran şehrin kaleleri, camileri ve tarihi yapıları oldukça fazladır. Şehir, Azziler tarafından kurulmuştur. Bayburt, Med, Pers, Roma, Bizans, Emevi, Saltuklu, Danışmend, Selçuklu, Akkoyunlu, Safevi ve Osmanlıların egemenliğinde kalmıştır. 
Bayburt yöresel yemeklerinde görülen genel özellik, un ve una bağlı yemeklerle, etli yemeklerin sebze ve zeytinyağlı yemeklerden çeşit olarak daha fazla oluşudur. Yörenin yemeklerinin bazıları; tel helvası, tatlı çorba, galaçoş, ekşi lahana, lor dolması, yalancı dolmadır. 
Bayburt'un ekonomisi tarıma dayalıdır. Tarım faaliyetlerinde Hart ve Sünür ovaları önemli yer tutar. Ovalar sulamaya tam olarak açılmadığı için yeteri kadar faydalanılamamaktadır. En çok buğday ve arpa üretilir. Mercimek, fiğ, şekerpancarı, patates yetiştirilen diğer ürünlerdir. Bayburt ekonomisinde hayvancılık önemli yer tutar. Doğu illerimizde olduğu gibi, hayvan yetiştiriciliğine çok elverişlidir. Arıcılıkta son yıllarda önemli gelişmeler olmuştur. Şehrin sanayisi tarım ve hayvancılığa bağlı olarak gelişmiştir. Peynir-tereyağ fabrikası, tuğla, kiremit, un fabrikaları, et kombinası belli başlı sanayi kuruluşlarıdır. 
Gelişmekte olan ekonomisi içerisinde firmalar web de doğru hizmeti alarak yükselebilirler. Bizler bu aşamada Bayburt Web Tasarım ve Bayburt SEO Hizmeti konusunda DigiWorks Team olarak tüm ihtiyaçlarınızı belirleyerek kısa sürede sizleri hayal ettiğiniz noktaya taşıyoruz. Bayburt Web Tasarım ve Bayburt SEO Hizmetleri firmaları arasında yer alan DigiWorks Team profesyonel ekibi ile mobil uygulama ve arayüz, web tasarımı, SEO hizmeti ile sitelerin arama motorlarında markanızı ve y firmanızı üst sıralara taşıyacaktır. Sizlerde doğru Bayburt Web Tasarım ve Bayburt SEO Hizmetlerini almak için DigiWorks Team ile iletişime geçiniz.