Nevşehir Web Tasarım

nevsehir-web-tasarim

Nevşehir Web Tasarım

15.9.2017 12:14:43

Nevşehir il alanı, Orta Anadolu'da, Erciyes, Melendiz ve Hasan dağları gibi eski yanardağların kül ve lavlarının birikmesiyle oluşmuş çok geniş bir plato üzerinde yer almaktadır. Tarihi M.Ö. 3bin yıllarına kadar uzanan ve tarih öncesi çağlardan beri bir çok yerleşmeye sahne olan kent tarihte Kapadokya Krallığı adıyla anılmıştır. Nevşehir'de Hititler, Persler, Makedonyalılar, Selevkoslar, Roma, Bizans, Selçuklu, Dulkadiroğulları ve Osmanlılar hüküm sürmüştür.
Avanos'ta da Hititler'den beri çarkla çanak-çömlek yapıldığı bilinmektedir.Nevşehir'in 20 km doğusunda olan Ürgüp Kapadokya Bölgesinin en önemli merkezlerindendir. Göreme'de olduğu gibi tarihsel süreç içerisinde çok sayıda isme sahip olmuştur.
Ihlara Vadisi, Göreme ve yeraltı şehirleri de şehrin güxzellikleri arasındadır.
Kapadokya’nın simgelerinden biri olmaya başlayan balonlarla yapılan turlar, bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek yaklaşık 15 dakika süren balon tur, Kapadokya uygarlığının ve doğal güzelliğinin yürüyerek ulaşılamayan en uzak noktalarına kadar götürür. Yöre üzümünden yapılan şaraplar, pekmez, Avanos'un çömlek kebabı, Acıgöl'ün kabak tatlısı, Ortahisar'ın mağaralarında depolanan limon ve greyfurtlar, Ortahisar nefis kayısıları mutlaka tadılmalıdır.
Nevşehir ilinin ekonomisi geniş ölçüde tarıma dayanır. Çalışan nüfusun % 75’i tarım sektöründe çalışır. Sanayi gelişme aşamsındadır. Turizm sektörü son senelerde hızla gelişmektedir. Peribacaları ve kayalara oyulmuş kiliseler avrupalı turistlerin gezdikleri yerlerden biridir. Son 3yılda turizm yüzde 43 gelişim göstermiştir. Bunun üzerindeki en büyük etki elbetteki web ile sağlanmıştır. şehir gelişen teknolojiye ayak uydurmak için firmalar web de doğru hizmeti alarak yükselebilirler. Bizler bu aşamada Nevşehir Web Tasarım ve Nevşehir SEO Hizmeti konusunda DigiWorks Team olarak tüm ihtiyaçlarınızı belirleyerek kısa sürede sizleri hayal ettiğiniz noktaya taşıyoruz.Nevşehir Web Tasarım ve Nevşehir SEO Hizmetleri firmaları arasında yer alan DigiWorks Team profesyonel ekibi ile mobil uygulama ve arayüz, web tasarımı, SEO hizmeti ile sitelerin arama motorlarında markanızı ve  firmanızı üst sıralara taşıyacaktır. Sizlerde doğru Nevşehir Web Tasarım ve Nevşehir SEO Hizmetlerini almak için DigiWorks Team ile iletişime geçiniz.